Nová tiskárna Canon Pixma G2400

13. února 2017 v 11:19 |  Zajímavosti
Tento víkend jsme si doma udělali radost a pořídili si novou tiskárnu. :-) Kdysi jsme měli starou inkoustovou, ale stále tam zasychala hlava, tak už šla pryč. Tiskárna nám chyběla stále víc. Zvažovali jsme laserovou, protože by nezasychala, ale stejně nás tiskárny stále odrazovaly vysokými náklady na tisk, několik korun na stránku. Pak jsme objevili "tankový systém", kde je sice vyšší cena tiskárny, ale provoz je 10x až 20x levnější než u jiných tiskáren. Barva tam není součástí cartridge, ale je v nádobkách a k tiskové hlavě se dopravuje hadičkami. Stránka A4 vyjde při 5% vykrytí jen na asi 10 haléřů. Prvním kandidátem byla Epson L382 (Epson přišli s tankovým systémem jako první), ale volba nakonec padla na Canon Pixma G2400 s vestavěným skenerem (v Alze za 3990,- Kč). Má lepší barvy než Epson, skener je velmi rychlý, tisk je rychlejší a systém nádobek je lépe řešený. Náhradní sada 4 barev CMYK vyjde na něco přes 600 Kč a potiskne 6000 stránek, tedy náklady na barvu jsou fakt mizivé a nemusíme šetřit.

Tak takhle vypadala krabice, kterou jsem dotáhl domů z Alzy. :-) V krabici s tiskárnou je plná sada barev (pro 6000 stránek), ale přibral jsem ještě navíc další sadu barev, tedy zásoba k tisku na 12 tisíc stránek. Tohle asi jen tak nespotřebujeme. :-) Skutečně za málo peněz hodně muziky. Přibral jsem ještě fotopapíry pro tisk fotek a USB kabel (ten nebývá součástí tiskáren).


Krabice po rozbalení obsahovala kromě tiskárny: plnou sadu barev, barevnou a černou tiskovou hlavu, CD, síťový kabel a návody pro instalaci. Překvapilo mě, jak jsou ty lahvičky s barvou velké, čekal jsem je menší (barevné jsou po 70 ml, černá je 135 ml).

Zprovoznění tiskárny s tankovým systémem je trochu složitější než u běžných tiskáren, ale nic co by nezvládl i laik. Všechno bylo pečlivě popsané nejen v návodu, ale i na tiskárně, aby instalace byla skutečně snadná a bezpečná.

Nejdříve bylo nutné sundat všude červené bezpečnostní pásky - byly dobře označené a dobře viditelné.

Další krok bylo vložení tiskových hlav - vlevo barevná, vpravo černá.


Zavřít a docvaknout západky.

Následuje nalití inkoustu do nádobek v tiskárně. Nejdříve černá barva. Dokonce pamatovali na kolíčky, na které se napíchla gumová víčka otevřené nádobky, aby při napouštění nepřekážela. Nádobky se musely ze stran docela silně mačkat aby barva vytékala, ale alespoň se nádobka sama nechtěně nevylije. Nalévání bylo čisté, nehrozilo potřísnění barvou. Lahvičky se měly nalít celé, nádobky byly skoro až po okraj.

Dále přišly na řadu 3 lahvičky s barevným inkoustem. Vše je dobře barevně označeno, nemělo by se stát že by někdo nalil barvu do nesprávné nádobky.

Teď jsou již všechny nádobky plné, až po okraj. Tohle je také výhoda Canonu, stav barvy v nádobkách je dobře viditelný zepředu.

Teprve až v této fázi se tiskárna připojí do proudu. Po zapojení kabelu se tiskárna zapne vypínačem a podržením tlačítka Stop se spustí první zavádění inkoustu do hlav. Tiskárna 6 minut hučí a šrotuje. Po té době je tiskárna připravena k provozu. Z nádobek ubyl asi 1 cm barvy. V návodu uživatele uklidňovali, že tento úbytek je jen při prvním zprovoznění tiskárny.

Je vidět, jak jsou hadičky k hlavám naplněny barvou. Poněkud mi to připomnělo knihu "Upír z Feratu". :-)

Tiskárna je připravena, může následovat první tisk. Z CD instaluji software. Z internetu si samo stahuje poslední verzi software a driverů. Tisk zkušební stránky - jo v pohodě. Výhoda proti např. té Epson, že po zapnutí tiskárny se startuje docela rychle (jen asi 20 sekund). Skener - tak ten jede teda fakt hodně rychle. Skenery umí dělat Canon fakt hodně dobré a rychlé, to vím už z dříve. Funkce kopírování dokumentu - stačí na tiskárně zmáčknout černé nebo barevné tlačítko (není nutný PC), dokument se oskenuje a hned vytiskne. Tak tohle je docela super, kvalita výborná. Zkopíroval jsem si doklad z účtárny - kdybych originál neměl trochu pokrčený, tak vůbec nevím který je který, i ten podpis propiskou vypadá úplně přesně stejně. Jako kopírka mě to teda docela nadchlo. :-)

No a nakonec tisk fotek. Nevěřil jsem, že by inkoustová tiskárna mohla tisknout rozumné fotky. Vytiskl jsem fotku na doporučený fotopapír Canon Gloss GP-501S a ani jsem nevěřil - fotka v super kvalitě, přesně jako z Fotolabu. Takže je to jasné, odteď tiskneme fotky z dovolené doma. :-) Velkou výhodou proti jiným tiskárnám je i možnost tisknout fotku bez bílých okrajů.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes MarijaKes | Web | 13. února 2017 v 12:27 | Reagovat

Vypadá dobře. Já mám také canon, ale už několik let a jelikož tisknu poměrně dost i turistické mapy, tak se mi nestalo, že by barva na hlavě zaschla. Ale pokud budu potřebovat novou tiskárnu, tak se po něčem podobném podívám. na té tvojí se mi líbí, že je vidět stav barev v zásobnících. Ale stejně zde vede barva k hlavám a pokud se tiskne jen občas, myslím, že také může zaschnout.  Přeji hodně radosti z tisku. :-)

2 Panda Panda | E-mail | Web | 13. února 2017 v 12:33 | Reagovat

[1]: O tiskárnách Canon se říká, že lidem nezasychají ani po pár měsících nečinnosti. Určitě se ale i tak budu snažit dodržovat, aby se každý týden nebo 2 týdny vytiskl zkušební rastr a projely se všechny barvy. Myslím že ale ani nebude třeba. Při tak levných barvách to docela svádí k častému využívání, není třeba šetřit a tisknout málo.

3 Libby Libby | E-mail | Web | 13. února 2017 v 13:24 | Reagovat

Jak vidět vybral si dobře :-)  Líbí se mi, že je vidět kolik je v ní barvy barvy :-) Ať dobře slouží :-)

4 Panda Panda | E-mail | Web | 13. února 2017 v 13:27 | Reagovat

[3]: Děkuji. :-) Jo viditelnost barev v zásobníku je dobrá přednost.

5 Mates Mates | Web | 29. března 2017 v 11:11 | Reagovat

Zásobníková technologie se mi fakt líbí. Konečně nějaká rozumná alternativa s příjemnými náklady. Překvapuje mě kvalita náročného tisku v podobě fotek. Ještě aby se to osvědčilo v průběhu času. Díky za recenzi.

6 Panda Panda | E-mail | Web | 29. března 2017 v 11:18 | Reagovat

[5]: Zatím jsme velmi nadšení. :-) Tiskárna je stále v provozu, doma jsou už všude po stěnách rozvěšené fotky a obrazy a barva přitom vůbec neubývá. :-) Jediná maličkost co jsem zatím narazil - u lesklých fotek nepoužívá černou barvu, jen přetisk barevných složek, a tak černá není úplně černá. Ale když se zvolí normální papír (matný), tak použije i černý inkoust a fotky pak vypadají ještě líp, za cenu že v místech s černou je fotka matná (proto ji u lesklého fotopapíru nechce používat).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama