Cestování

Rožnovské náměstí

26. dubna 2017 v 5:00 | Panda
Pár fotek z náměstí v Rožnově pod Radhoštěm, v roce 1999.

Tak támhle mezi stromy jsou ty Rožnovské hodiny, co tak smutně bijů. :-)

Příroda Podluží

5. dubna 2017 v 5:00 | Panda
Přírodě kolem rodného Lanžhota se říká Podluží, protože leží na dolním toku řek Dyje a Moravy. Pro tuto krajinu bývalo odpradávna typické, že se každý rok vylila Morava ze svých břehů a zaplavila celou krajinu. To bylo velmi blahodárné pro krajinu a proto zde rostly krásné bohaté podlužní lesy a půda zde byla vždy velmi úrodná. Pro hlínu na zahrádku se vždy jezdilo na "Liščí kopec", kde byla půda úplně černá a velmi výživná.

Se záplavami neměl nikdo problémy, protože se s tím běžně počítalo. Lanžhot leží na kopci, silnice, ale i polní cesty, bývaly vyvýšené a tak i během záplav běžel veškerý provoz nepřerušeně. Jen malé mínus to mělo - vždy tam byla kvanta komárů.

Pak ale kolem roku 1988 přišla dost velká rána - regulace toku řeky Moravy. Skončily každoroční záplavy, krajina začala usychat a luhy umírat (i komáři vymizeli). Následující fotky jsou z roku 2000, kdy z luhů zbylo už jen několik ostrůvků podél zbytkových vodních ramen.

Rožnovská škola

2. dubna 2017 v 5:00 | Panda
Naše děti chodily v Rožnově do Základní školy 5. května. Jednoho dne (18. dubna 2000 :-) ) jsem si to tam trochu vyfotil, když jsem je vyprovázel do školy.

Bylo jaro a stromy v parčíku před školou krásně kvetly.

Hrádečky

28. března 2017 v 5:00 | Panda
Lidé si rádi staví před domy miniatury hradů, tak zde pár takových staveb.

Tento hrádek stojí v Lanžhotě a pamatuji ho tam od nepaměti. Jako děti jsme sem chodili se školkou na vycházky a velmi hrádek obdivovali. Tehdy byl ale ještě celý. Dnes je už zpola rozpadlý. Obdivuhodné, jak si někdo dal práci s propracovaností detailů.

Noční Rožnov

20. března 2017 v 5:00
Pár fotek jedné zimní noci roku 1999 z Rožnova pod Radhoštěm. Nejsou nic moc, no jo amatér který teprve poznával první digitální foťák. :-)

Praha dnes

27. února 2017 v 16:35
Cestou do práce jsem se dnes prošel přes Prahu.

Park v Letenských sadech. Jarní sluníčko už nakukuje skrze stromy.

Noční Liberec

24. února 2017 v 5:00
Následující fotky jsou z Liberce z roku 1999, kdy jsme byli na Vánoce u rodičů manželky. Myslím že ten obchoďák už tam dnes nestojí.
 
 

Reklama